Daniel Ricciardo liitub Renault tiimiga

Daniel Ricciardo liitub Renault tiimiga
04.08.2018 13:19
Renault Sport Formula One Team andis välja teadeande milles kinnitab, et Daniel Ricciardo sõidab 2019. hooajal nende meeskonnas. Tiimikaaslaseks on talle praegustest sõitjatest Nico Hülkenberg.

See on siis eilse uudise jätkuks milles Red Bull teatas Ricciardo lahkumisest - Ametlik: Ricciardo lahkub hooaja lõpus Red Bull Racing meeskonnast.

29-aastane Daniel, kes kasvas üles Perth'is, Austraalias, liitub Renault Sport Formula One Team'iga kaheks järgmiseks hooajaks.

Daniel on võitnud seitse vormel-1 võistlust ja astunud poodiumile kokku 29 korral. Talle on tuttav Renault, sest ta sõitis Renault junior klassides aastatel 2007 kuni 2011 ja lisaks on kasutanud Renault jõuallikaga masinaid alates 2014. hooajast.

Jérôme Stoll, Renault Sport Racing president: "Renault otsustas tulla tagasi vormel-1'te, et võidelda maailmameistri tiitli eest. Lepingu allkirjastamine Daniel Ricciardo'ga pakub unikaalse võimaluse kuidas selle eesmärgi poole püüelda ja millest oleks olnud rumal loobuda. Me tervitame Daniel'i meie meeskonnaga liitumisel ja oleme motiveeritud rohkem kui kunagi varem."

Cyril Abiteboul, Renault Sport Racing tegevdirektor: "Daniel'iga lepingu sõlmimine kindlasti annab meile jõudu kiiremini edasi liikumiseks. See on ka tunnustus selle kohta mida me oleme saavutanud viimase kahe ja poole hooaja jooksul. Daniel on kindlasti suur talent ja tema karismaatilisus on suureks boonuseks meeskonnale. Vastutasuks peame me talle tagama parima masina. Me tervitame teda oma arenemisjärgus meeskonnas 2019. hooajaks ja see on meile suureks auks aga sunnib meid ka alandlikusele."

Daniel Ricciardo: "See oli arvatavasti üks kõige keerulisemaid otsuseid minu karjääris. Mul on aeg alustada täiesti uue väljakutsega. Ma mõistan, et on veel pikk tee minna Renault meeskonnal mis viiks meid tippu aga ma olen väga üllatunud mida nad on saavutanud juba ainult kahe hooajaga ning ma tean, et Renault on võitnud lõpuks kõik võidusõidu kategooriad millest nad osa võtnud on. Ma loodan, et suudan aidata neid sellel teel ning olla abiks nii rajal kui raja väliselt."

Seotud uudised

Seotud uudised puuduvad

Seotud videod

Seotud videod puuduvad

Vaata lisaks

info@vormel-1.ee | Vormel-1.ee 2021

Teine Maailmasõda | Pistik.net | Emol | Emol Planet | Tihend | Silver | Sporditurg.ee