Segadused uute tiimidega

Segadused uute tiimidega
03.03.2010 15:08

FIA poolt suurelt algatatud uute tiimide värbamise kampaania on halekoomiliseks tsirkuseks kujunenud. Algavaks hooajaks loodeti starti saada kolmteist meeskonda, tahtjaid oli kolmele vabale kohale palju, kuid maaailmamajanduses toimuv on mitmel kindlal uustulnukal kindla pinna jalge alt löönud. Veel enne hooaja lõppu otsustasid sarjast lahkuda tehasemeeskonnad Toyota ja BWM-Sauber.

Seni pole selge kas hooaja avastarti mis peetakse juba 10 päeva pärast on starti jõudmas kaksteist või kolmteist meeskonda.

Campos

Üks kahest meeskonnast kes pole veel seni oma masinat testirajale saatnud. Kuu tagasi oli lahtine kas meeskond üldse starti jõuab. Praeguseks on selgunud, et meeskond on uued ja rahakamad omanikud leidnud ja asub arvatavasti Bahreinis võitlusesse. Suure tõenäosusega muutub veel enne seda ka meeskonna nimi. Endise omaniku Adrián Campose järgi nime saanud tiim hakkab edaspidi kandma "Hispania Racing" tiitlit. Lahtine on veel ka üks sõitjakohtadest, meeskonna esipiloodiks on Ayrton Senna õepoeg Bruno Senna.

US F1

Kindlasti kõige õnnetumas olukorras olev tiim hetkel. Pikka aega oli meeskonnal raskusi vajaliku raha leidmisega, seejärel kaubeldi FIA'lt luba puududa hooaja esimeselt kolmelt etapilt, siis juba neljalt ning viimases hädas paluti võimalust eemale jääda tervest 2010 hooajast ja nende koha hoidmist 2011 hooajani. Viimase eest pakuti isegi kompensatsiooni FIA'le. Sellest võib järeldada, et vajalik raha leiti, kuid arvatavasti liiga hilja. Komejant sellega pole veel lõppenud, sest viimased uudised räägivad sellest, et pooleldi ootelelehele pandud meeskond on kõik oma töötajad lahti lasknud ja lõpetab üldse igasuguse tegevuse.

Stefan GP

Hetkel veel F1 karusellis osalemise kutset ootav meeskond, kuid kõige tugevam kanditaat US F1 kõrvalejäämise ja eemaldamise järel vabanevale kohale. Meeskond omandas talvel palju Toyota F1 tiimi lahkumise järel vedelema jäänud tehnikat ja teadmisi. Valmis on juba auto millega kavatsetakse starti pääseda ja ka on antud FIA'le mõista antud, et meeskonna lülitamine sarja teeks lõpu ebakindlale olukorrale ja tagaks kolmeteistkümnenda meeskonna osalemise 2010. hooajal.

Sauber

Seni pole veel ametliku kinnitust saanud meeskonna kandmine 2010. hooaja osalejate nimekirja. Kuigi meeskond on osalenud ametlikel testisõitudel.

Valitseva olukorra kohta pahameelt avaldanud F1'ga seotud inimesed. Red Bull meeskonna piloot Mark Webber on nimetanud olukorda kus meeskond asub starti ilma ühegi eelneva testita täiesti piinlikust valmistavaks ja amatöörlikuks mis on seni kuninglikuks klassiks peetud vormel-1 sarjale häbiplekiks.

Uuendus: FIA pani lõpuks nimekirja lukku startivatest meeskondadest - FIA avaldas lõpliku 2010. hooaja osalejate nimekirja ja numbrid

Seotud uudised

Seotud uudised puuduvad

Seotud videod

Seotud videod puuduvad

Vaata lisaks

Ka järgmised kolm aastat on võimalik Go3 vahendusel MXGP ülekandeid vaadata eesti keeles

Ka järgmised kolm aastat on võimalik Go3 vahendusel MXGP ülekandeid vaadata eesti keeles

Eesti motospordi fännid saavad ka järgmised kolm aastat MXGP ülekandeid nautida emakeeles!

Täna, 21. veebruaril 2024 on Eestis pilves, esineb lund ja lörtsi

Täna, 21. veebruaril 2024 on Eestis pilves, esineb lund ja lörtsi

Täna, 21. veebruaril on pilves ilm. Ennelõunal sajab Lääne- ja Kesk-Eestis lund, lörtsi ja vihma. Keskpäeva paiku jõuab saartele uus sajuala, mis levib õhtuks mandri keskossa. Sajab vihma ja lörtsi, mandril ka lund. Mitmel pool on jäidet. Ida-Eestis on peamiselt sajuta. Puhub lõuna- ja kagutuul 3-9, Lääne-Eesti rannikualadel puhanguti 12-15 m/s. Õhutemperatuur on -1..+2°C.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

info@vormel-1.ee | Vormel-1.ee 2024

Teine Maailmasõda | Uusveeb.ee | Emol | Emol Planet | Tihend | Silver | Sporditurg.ee