Türgis osutusid parimateks McLaren'id

Türgis osutusid parimateks McLaren'id
30.05.2010 20:50
Põneva Türgi GP võistluse esimesed kaks kohta kuulusid McLaren'i sõitjatele, Lewis Hamilton'ile ja Jenson Button'ile. Juba ajasõidu järel võis näha, et Red Bullid on oma edu McLaren'ite ees kaotanud ning kui ka stardi järel korra "Punased Pullid" võistlust juhtima läksid muutus kõik kiiresti. Liidrikohalt alustanud Mark Webber juhtis kindalt võistlust, Sebastian Vettel suutis hea lähtega mõõduda Hamilton'ist.

Oma koha stardijärgselt kaotanud Hamilton möödus aga kohe uuesti Vettel'ist ja trio sõitis tihedalt koos. Neljandast ruudust startinud Button kaotas samuti stardiga koha, Michael Schumacher jäi temast ette aga ainult loetud ringideks. Schumacher'ist möödunud Button liitus eessõitjatega ning jätkati juba neljakesi.

Boksipeatuste järel suutsid Red Bull'id uuesti liidriteks tõusta, McLaren'id kohe nende kannul, nii sõideti tihedalt paari-kolme sekundi sees kuni 40. ringini. Pikale sirgele jõudes oli Vettel möödumas Webber'ist, viimane ei andnud aga järgi ja selle tulemuseks oli kokkupõrge, Vettel jäi jalameheks, Webber suutis võistlust peale boksis käiku jätkata.

Närvikõdi pakkusid enne võistluse lõppu veel ka McLaren'id, Button möödus paariks kurviks Hamilton'ist, et siis stardisirge lõpul meeskonnakaaslane uuesti endast mööda lasta, masinad põrkusid kergelt ka kokku, kuid lõpplahendus oli õnnelik ning mõlemad jäid kindlalt rajale. Sellises järjestuses ka võistlus lõpetati.

Kokkupõrke järgselt boksis masinat kohendamas käinud Webber veeres lõpuni kolmanda. Hooaja parima tulemuse sai neljanda kohaga Schumacher.

Vaata ka võistluse live ülekande kulgu

Vaata 2010 Türgi GP sõidu tulemusi

Vaata uuenenud MM-sarja üldseisu

Seotud uudised

Seotud uudised puuduvad

Seotud videod

Seotud videod puuduvad

Vaata lisaks

info@vormel-1.ee | Vormel-1.ee 2021

Teine Maailmasõda | Pistik.net | Emol | Emol Planet | Tihend | Silver | Sporditurg.ee