Austraalia GP võitis Kimi Räikkönen

17.03.2013 09:59
2013. hooaja avaetapi Austraalias võitis Kimi Räikkönen Lotusel. Teisele kohale platseerus Fernando Alonso Ferraril ja kolmas oli sõitu esimeselt kohalt alustanud Sebastian Vettel Red Bullil.

Kui reedene vabatreeningute päev kulges kõigile viperusteta siis laupäeval, viimasel, 3. vabatreeningu ajal sadas juba vihma. Kvalfikatsioonist suudeti maha pidada ainult Q1, esimene sessioon. Rajaolud ning ohtlikud seinasõidud põhjustasid kahe viimase ajasõidu sessiooni liigutamise pühapäeva hommikuks. Täit selgust autode kiiruse kohta ei andnud ka viimased kvalifikatsioonisõidu voorud, sest peeti need keerulistes oludes. Rada kuivas kiiresti, kuid jäi kuni lõpuni niiskeks.

7. kohalt alustanud Räikkönen kerkis sõitjaterivi etteotsa umbes 20 ringi enne sõidu lõppu ning suutis seda kuni finišilipu langemiseni hoida. Kogu võistluse jooksul oli koguni 7 erinevat liidrit. Boksipeatuste taktika erinevus ja tihe konkurents hoidis põnevust üleval kuni lõpuni. Polnud selge kas Räikköneni rehvid peavad kuni lõpuni vastu, kuid kui soomlane üleeelviimasel ringil sõidu kiireima ringi välja sõitis oli kindel, et tema sõitu jäi veel suur varu.

Boksipeatuste erinev taktika oligi see mis sõidu kuni keskpaigani jõuvahekordade tegeliku seisu väga segase ja põnevana hoidis. Nii suutis näiteks 12. kohalt alustanud Adrian Sutil koguni kahel korral sõitjaterivi eesotas sõita. Sakslane tegi lõpuks 2 peatust, kuid vaevles sõidu lõppfaasis tõsistes probleemides, sest tema masina rehvid lausa murenesid silmnähtavalt. Lõpuks talle 7. koht.
Räikkönen tegi samuti kaks peatust kuid rohkem sümmeetriliselt ning selliste rehviprobleemide käes ei vaevelnud. Lotus paistis silma väga rehvisäästlikuna, sest kõik sõitjad kuni 7. kohani tegid sõidu jooksul 3 rehvivahetust.

Vaata Austraalia GP 2013 tulemusiFoto: Lotus F1 Team

Seotud võistlus

Seotud uudised

Seotud videod


Vaata lisaks