Pirelli andis India GP'l meeskondadele ette limiidid rehvide kasutamiseks

27.10.2013 10:27
Pirelli andis meeskondadele soovitused rehvide kasutamise osas India GP'l. Pirelli sõnul on need tehtud turvalisuse kaalutlusel.

Meeskondadel on palutud Indias kasutusel olevatest pehme ja keskmise tugevusega rehvidest mitte viimast võtta ning ette antud limiidid on ringide läbimise arvu järgi. Pehmeid rehve ei soovitata kasutada mitte rohkem kui 15 ringi ja keskmise kõvadusega rehve mitte rohkem kui 35 ringi.

FIA ise on keeldunud käskimast tiimidel neid nõudeid järgida.

Kui aga mõni meeskond sõidab ühtede rehvidega üle lubatud piiri ning ilmnevad probleemid siis võivad kohtunikud teha märkuse, et miks sõidetakse ohtliku masinaga.

See on viimane suurem tagasiöök Pirellile, juba varem hooaja jooksul on mitmel korral meeskondade ja ametnike kannatus rehvutootja ebaõnnestumistega tõsiselt proovile pandud.

Ametlik vormel-1 sarja rehvide tarnija pidi Suurbritannia GP'l esinenud probleemide tõttu muutma hooaja keskel rehvide disani ja ehitust.

Käesoleval nädalavahetusel on pehme rehviseguga rehvidel juba mõneringilise läbimise järel täheldatud probleemide esinemist.

Seotud võistlus

Seotud uudised

Seotud videod


Vaata lisaks

Ilm täna, 23. mail 2022 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ning sajuta

Ilm täna, 23. mail 2022 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ning sajuta

Vähese ja vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Õhtuks pilved hajuvad. Tuul on muutliku suunaga 1-7 m/s, Ida-Eestis ja põhjarannikul loode- ja läänetuul 5-11 m/s. Õhutemperatuur on 14..20, rannikul 10..13°C.