Vormel-1 uudised #151

Monaco kvalifikatsiooni valitsesid Ferrarid

Türgi GP kvalifikatsiooni parim Felipe Massa

Malaisia GP võit Räikkönen'ile

Malaisia GP stardijärjekord oli segamini paisatud peale kvalfikatsioonis aset leidnud arusaamatusi Nick Heidfeld'i, Fernando Alonso, Heikki Kovalainen'i ja Lewis Hamilton'i vahel. McLaren'i piloodid tõsteti karistuseks 5 kohta taha poole Heidfeld'i ja Alonso takistamise eest. Kovalainen oli sunnitud alustama sõitu 8. stardiruudust ja Hamilton 9.-st.

Start õnnestus kõige paremini mõlemal Ferrari'l, esimene kurv läbiti pea muutumatus järjestuses ja kaotusteta. Seejärel kaotas oma auto üle kontrolli Sebastien Bourdais ja lendas liivaväljale.

Katkestas Toyota piloot Timo Glock.

Kolmandal ringil jagasid omavahel maid 8. - 10. kohal olevad Coulthard, Alonso ja Heidfeld. Sakslane väljus olukorrast võitajana kui möödus mõlemast konkurendist korraga. Peagi tegi eduka rünnaku ka Alonso.

Katkestas Adrian Sutil.

Seitsmendal ringil möödus Kazuki Nakajima Williams'il Sebastian Vettel'ist.

Kiiremaid ringe tegid vaheldumisi liidrid Felipe Massa ja Kimi Räikkönen. Teistel oli Ferrari duo eest sõitnud juba 8 sekundit.

Viiendale kohale tõusnud Lewis Hamilton hakkas kimbutama enda ees olevat Mark Webber'it. Kuid mööduda ei õnnestunud.

Kimi Räikkönen'i poolt kiireimaks ringiks 1:35.871.

Boksi tuli Webber ning Hamilton tõusis juba neljandaks. Samuti tuli liidrikohalt boksi Massa. Ring hiljem tegi sama ka Räikkönen. Räikkönen möödus boksipeatusega Massa'st. Liidriks oli kerkinud Robert Kubica.

Rehvivahetusse suundus Hamilton, ratta kinnitamisel tekkisid probleemid ning briti peatus venis pea 20 sekundiliseks.

31. ringil sõitis Massa rajalt välja ja kaevus kruusa sisse. Liidrina jätkas Räikkönen, teiseks tõusis Kubica ning punktikohale ehk kaheksandaks kerkis Alonso.

40. ringil jäi rajakõrvale tossava mootoriga Vettel.

10 ringi enne lõppu oli järjestus järgmine: Räikkönen, Kubica, Kovalainen, Trulli, Hamilton, Heidfeld, Webber ja Alonso.

Boksist läbisõidu karistuse teenis Barrichello.

Hamilton lähenes jõudsalt Trulli'le, viimane tõstis tempot ning mõlemad tegid isiklikke kiireimaid ringe.

Sõidu võidu võttis Räikkönen, Kubica teine ning kolmas Kovalainen. Trulli suutis Hamilton'i enda selja taga hoida ja lõpetas neljandana, viies Hamilton, seejärel Heidfeld, Webber ja Alonso. Sõidu lõpetas üldse 17 pilooti.

Malaisia GP 2008: võistluse tulemused
23.03.2008 09:48

Vaata lisaks

info@vormel-1.ee | Vormel-1.ee 2021

Teine Maailmasõda | Pistik.net | Emol | Emol Planet | Tihend | Silver | Sporditurg.ee