Vormel-1 uudised #146

Malaisia GP võit Räikkönen'ile
Malaisia GP stardijärjekord oli segamini paisatud peale kvalfikatsioonis aset leidnud arusaamatusi Nick Heidfeld'i, Fernando Alonso, Heikki Kovalainen'i ja Lewis Hamilton'i vahel. McLaren'i piloodid tõsteti karistuseks 5 kohta taha poole Heidfeld'i ja Alonso takistamise eest. Kovalainen oli sunnitud alustama sõitu 8. stardiruudust ja Hamilton 9.-st.

Start õnnestus kõige paremini mõlemal Ferrari'l, esimene kurv läbiti pea muutumatus järjestuses ja kaotusteta. Seejärel kaotas oma auto üle kontrolli Sebastien Bourdais ja lendas liivaväljale.

Katkestas Toyota piloot Timo Glock.

Kolmandal ringil jagasid omavahel maid 8. - 10. kohal olevad Coulthard, Alonso ja Heidfeld. Sakslane väljus olukorrast võitajana kui möödus mõlemast konkurendist korraga. Peagi tegi eduka rünnaku ka Alonso.

Katkestas Adrian Sutil.

Seitsmendal ringil möödus Kazuki Nakajima Williams'il Sebastian Vettel'ist.

Kiiremaid ringe tegid vaheldumisi liidrid Felipe Massa ja Kimi Räikkönen. Teistel oli Ferrari duo eest sõitnud juba 8 sekundit.

Viiendale kohale tõusnud Lewis Hamilton hakkas kimbutama enda ees olevat Mark Webber'it. Kuid mööduda ei õnnestunud.

Kimi Räikkönen'i poolt kiireimaks ringiks 1:35.871.

Boksi tuli Webber ning Hamilton tõusis juba neljandaks. Samuti tuli liidrikohalt boksi Massa. Ring hiljem tegi sama ka Räikkönen. Räikkönen möödus boksipeatusega Massa'st. Liidriks oli kerkinud Robert Kubica.

Rehvivahetusse suundus Hamilton, ratta kinnitamisel tekkisid probleemid ning briti peatus venis pea 20 sekundiliseks.

31. ringil sõitis Massa rajalt välja ja kaevus kruusa sisse. Liidrina jätkas Räikkönen, teiseks tõusis Kubica ning punktikohale ehk kaheksandaks kerkis Alonso.

40. ringil jäi rajakõrvale tossava mootoriga Vettel.

10 ringi enne lõppu oli järjestus järgmine: Räikkönen, Kubica, Kovalainen, Trulli, Hamilton, Heidfeld, Webber ja Alonso.

Boksist läbisõidu karistuse teenis Barrichello.

Hamilton lähenes jõudsalt Trulli'le, viimane tõstis tempot ning mõlemad tegid isiklikke kiireimaid ringe.

Sõidu võidu võttis Räikkönen, Kubica teine ning kolmas Kovalainen. Trulli suutis Hamilton'i enda selja taga hoida ja lõpetas neljandana, viies Hamilton, seejärel Heidfeld, Webber ja Alonso. Sõidu lõpetas üldse 17 pilooti.

Malaisia GP 2008: võistluse tulemused
23.03.2008 09:48 | Kommenteeri
Malaisia GP kvalifikatsioon
Malaisia GP kvalifikatsioonisõit algas kohe teadetega peagi algavast vihmasajust ning enamus autosid üritasid koheselt peale roheliste tulede süttimist oma kiire ringi kirja saada. Vihm jäi tulemata.
Kiireima ringi sai lõpuks kirja Jarno Trulli Toyota'l, talle järgnesid Heikki Kovalainen, Felipe Massa, Lewis Hamilton ja Mark Webber. Edasi ei saanud Giancarlo Fisichella, Kazuki Nakajima, Sébastien Bourdais, Takuma Sato, Adrian Sutil ja Anthony Davidson.
Teisest voorust ei pääsenud edasi Jenson Button, David Coulthard, Nelsinho Piquet, Rubens Barrichello, Sebastian Vettel, Nico Rosberg.
Kvalifikatsioonisõidu võidu võttis Massa, edasistele kohtadele platseerusid Räikkönen, Kovalainen ja Hamilton.

Malaisia GP 2008: kvalifikatsiooni tulemused
22.03.2008 08:38 | Kommenteeri
Glock'i osalemine Malaisias lahtine
Timo Glock'i osavõtt nädalavahetusel toimuvast Malaisia GP'st on kahtluse all. Sakslasest uustulnuk põrutas tugevalt oma vasakut rannet Melbourne'is toimunud hooaja avavõistlusel juhtunud õnnetuse käigus. Ringraja äärest lahkus ta ümber käe seotud sidemega. Tema suundumine Austraaliast Malaisiasse viibis mõnda aega meditsiinilise ülevaatuse tõttu.

Ajakirjad Blick ja Auto Motor und Sport kinnitavad, et Glock'i osalemise kohta puudub siiani selgus. Viimane visiit arstliku kontrolli seisab tal ees neljapäeval Sepang'is ja niikaua püsib Toyota testisõitja Kamui Kobayashi täielikus valmisolekus vajadusel põhisõitja koht üle võtta.
19.03.2008 10:52 | Kommenteeri

Vaata lisaks

info@vormel-1.ee | Vormel-1.ee 2021

Teine Maailmasõda | Pistik.net | BMW M3 | LondonTown | SuseLinux | Uusveeb | FirefoxInfo | Emol | Emol Planet | Tihend | Silver | Sporditurg.ee