Vormel-1 uudised #146

Montezemolo põhjendas Ferrari tulemuste tagamaid

Ferrari ja FIAT'i president Luca di Montezemolo lahkamas Ferrari hooaja alguse läbikukkumise tagamaid.

Itaallane, kes oli üks võtmeisikuid Ferrari uue tõsu taga 1990-ndade alguses, süüdistab meeskonna halvas esinemises eelkõige reeglimuudatusi.

"Reeglid on väga halvasti kirjutatud. Puuduvad kindlad piirid ja neid saab erinevalt tõlgendada."

"Kui meeskonnad kes on võitnud kolm eelmist maailmameistritiitlit, nagu Renault, McLaren ja Ferrari, samuti suured ja tähtsad meeskonnad nagu BMW ja isegi Red Bull tõlgendavad reegleid omamoodi, siis on ju selge, et reeglid pole selged."

"Väga hajusad reeglid tähendavad erinevaid tõlgendusi ja see tähendab lõpuks väga erinevaid autosid."

Ta jätkas KERSi teemadel, millega tema meeskond on jätkanud vaatamata töökindluse puudumisele ja kasuteguri küsitavausele.

"See projekt neelas palju raha. KERSi tutvustati kui ühenduslüli F1 ja autotööstuse vahel, energiasäästmise, rohelise energia ja innovatsiooni vallas."

"Me alustasime KERSi arendamist kohe peale selle kasutuselevõtu väljakuulutamist, kuigi see on tähendanud suuri väljaminekuid, puuduliku turvalisust ja see on tähendab erinevaid masinaid - nagu näiteks McLaren on teinud."

"Samas oleme me üllatunud, et KERS on muutunud soovituslikuks mitte nõutavaks. Täna asume me väga veidras situatsioonis ja minu arvates mitte väga positiivses."

Montezemolo lahkas KERSi kasutamise erinevusi 2009. hooajal.

"F1s on praegu kolme liiki masinaid - on autod mis kasutavad KERSi, siis autod mis on ilma KERSita ja kasutavad diffuusorit ja siis veel autod mis ei kasuta KERSi ega ka diffuusorit."

"See on halb ja see on ka üks põhjus miks meil pole väga konkurentsivõimelline masin ja nüüd oleme me sunnitud investeerima lisaraha ja aega, et meie autot uuendada."

Lõpuks tõi Montezemolo välja kitsaskohti mis tekkisid meeskonna sees seoses 2008. aasta hooaja meistritiitli heitluse ja 2009. aasta masina arenduse vahel.

"Veel üks põhjus on see, et me alustasime oma auto arendamist väga hilja," ütles Montezemolo."

"Ja sellest on väga kahju, sest vahepeal muutusid reeglid kardinaalselt."
28.04.2009 08:21

Pinge kasvab BMW-Sauberi kohal

BMW Motorspordi direktor Mario Theissen tunnistab, et koos kesiste tulemuste jätkumisega BMW-Sauber F1 meeskonna poolt kasvab ka pinge mida neile BMW kõrgema juhtkonna poolt avaldatakse.

Meeskonnal on olnud hooaja alguses mitmeid probleeme ja hästi ei mõjunud ka Bahreini GP tulemused, kus Robert Kubica ja Nick Heidfeld piirdusid lõpuprotokolli viimaste kohtadega.

Enne hooaja algust seati meeskond üheks suureks favoriidiks. Asjad pole loodetud teed läinud, üles on kerkinud mitmed probleemid, KERSi süsteemi töökindlus, raskused korralike seadistuste leidmisega mõnedel radadele. Samas tunnistab Theissen, et tulemuste parandamise eesmärgil käib suur töö ja loodetavasti ei jää see tasutama.
27.04.2009 22:25

Bahreinis täna kuiv

Tänane Bahreini GP peetakse erinevalt kahest eelmisest etapist kuivades oludes. Väljakutse esitab meeskondadele ja pilootidele kõrge temperatuur, mis kerkib kuni 36°C.

Liivatorm mida Bahreini puhul samuti karta alati tuleb seekord suure tõenäosusega siiski sõidu kulgu segama ei hakka, kuid suur tuul mis hetkel ja ka sõidu ajaks lubatud on muudab kindlasti pidurdusmaad pilootide jaoks ettearvamatuks, sest rajale jõuab liiva ja sodi.
26.04.2009 14:06

Vaata lisaks

Ilm täna, 29. novembril 2022 on Eestis pilves, sajab lund

Ilm täna, 29. novembril 2022 on Eestis pilves, sajab lund

Pilves ilm. Paljudes kohtades sajab lund, saartel paiguti ka lörtsi ja vihma. Puhub idakaare tuul 2-8, Liivi lahe piirkonnas puhanguti kuni 12 m/s. Õhutemperatuur on 0..-2, saartel kuni +3°C.

Avati uus Tallinn-Tartu maantee Kärevere-Kardla 2+2 lõik

Avati uus Tallinn-Tartu maantee Kärevere-Kardla 2+2 lõik

Täna avati Tallinn-Tartu uus Kärevere–Kardla 2+2 lõik mis on Tartu poolt esimene valminud neljarajaline maantee osa.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud nii suurte kui väikeste poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee nad rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

info@vormel-1.ee | Vormel-1.ee 2022

Teine Maailmasõda | Pistik.net | Emol | Emol Planet | Tihend | Silver | Sporditurg.ee