Vormel-1 uudised #145

Mallya lükkab ümber kuulujutud Mercedese mootoritest ilmajäämisest

Vijay Mallya, Force India F1 meeskonna omanik on kindel, et kui mootoritarnija Mercedes-Benz peaks lahkuma vormel-1st ei jää ta masinad ilma mootoritest.

Silverstone'is baseeruv meeskond vahetas kahe hooaja vahel mootoritarnijat, varem kasutatud Ferrari mootorid vahetas välja Mercedese jõuallikas.

"Meil on Mercedes-Benz'iga viie aastane leping ja ma ei näe põhjust miks nad ei peaks seda täitma," ütles Mallya.

Tema arvates tuleb teha vahet Mercedes'esel ja tema partneril, McLaren'il.

Kui tekkib olukord kus Mercedes lahkub sarjast, siis peaks ta mootoritarnijana siiski jätkama.

"Mul ei ole täpset infot olukorrast, aga ma olen kindel, et Mercedes täidab lepingut," ütles Mallya.
29.04.2009 12:44

Hispaanias oodata uudiseid Virgini kohta

Richard Branson loodab teha Hispaania GP ajal teadeande Brawn GP peasponsoriks asumise kohta. Branson on meeskonda toetanud juba hooaja algusest saadik ja nüüd loogilise jätkuna võiks see suhe veelgi tugevneda.

Alates märtsi lõpust kui esimene sponsorleping sõlmiti on meeskonna käekäik väga hästi läinud - saavutatud on kaks kvalifikatsioonisõidu võitu ja kolm sõiduvõitu. Bahreinis kandsid Brawn GP masinaid juba Virgin Galactic logod, samal ajal teatas Branson ka Rubens Barrichello poolt kosmeselennule ostetud piletist ja Niki Lauda lennust kosmosesse ühe kosmoseraketi piloodina.

Brawn GP suure edu järel on oodata, et Branson teatab suuremast toetusest Brackley's baseeruvale meeskonnale. "Me räägime uuesti Barcelonas ja siis anname ka teile teada," ütles Branson Bahreinis. "Selge on see, et võit siin muutis asja raskmemaks, sest nad on muutumas järjest populaarsemaks!"

Branson teeb teadeande teatavaks Circuit de Catalunya ringraja ääres, 8. - 10. maini peetaval Hispaania GP'l, meeskond toob sinna välja ka auto uued suured uuendused.
29.04.2009 08:13

Howett: Me tundsime juba võidu lõhna

Toyota F1 meeskonna boss John Howett oli peale Bahreini GP finišit ühel ajal nii õnnelik kui õnnetu, Jarno Trulli lõpetas kolmandana ja tõi nii Jaapani meeskonnale poodimikoha. Meeskonna president usub, et agressiivsem strateegia oleks meeskonnale toonud esimese kauaoodatud võidu, sest alustati sõitu ju mõlema masinaga esireast.

"Me oleksime pidanud pehmete rehvidega pikema distantsi läbima," ütles Howett, kelle meeskond asub hetkel konstruktorike karika arvestuses tugeval kolmandal kohal, tugevalt kuklasse hingamas Red Bull'i meeskonnale. "Meil oli võimalus valida kahe või kolme boksipeatuse taktika vahel, kolme puhul oleks me kaotanud liikluses palju aega, seega otsustasime me kahe kasuks," põhjendas ta taktika valikut.

"Me olime mures pehmete rehvidega sõites ja kartsime, et suure kütusekogusega ei suuda me piisavalt tugevad olla, tagasivaadates osutus see valeks, me olime kõvema rehviga aeglasemad ja seal kaotasime me enda eelised." Vaatamata sellele on meeskond siiski suutnud hooaega tugevalt alustada ja on Barcelonas väljas juba uuendustega. "Ma arvan, et see on positiivne, et oleme praegu pettunud," sõnas Howett. "Kui vaadata tagasi kolme aasta tagusesse aega, siis me oleksime kolmanda koha üle olnud ääretult õnnelikud, nüüd kui me olime juba lähedal võidule oli see pettumust valmistav - see on positiivne märk."

Timo Glock kes alustas sõitu teiselt kohalt pidi lõpuks raskustega maadeldes leppima seitsmenda kohaga, sõidu alguses asus ta isegi sõitu juhtima, samal ajal suutis Trulli sõidu lõpuks ohustada juba Sebastian Vetteli teist kohta. "Jarno oli sõidu lõpufaasis väga kiire ja konkureeris Red Bull'iga," teatas Howett. "Ausalt öeldes ma arvan, et Brawn GP on meist kiirem, kuid mitte kättesaamatus kauguses. See oli korralik algus hooajale, kuid me oleme võidu järele näljased, me tunneme juba selle lõhna, seega arvan ma, et see on innustav. Korralik motivatsioon edasiliikumiseks on olemas."

Autosport
28.04.2009 19:55

Vaata lisaks

Argentiina 2 : 0 võit Mehhiko üle päästis neid kindlast väljalangemisest

Argentiina 2 : 0 võit Mehhiko üle päästis neid kindlast väljalangemisest

Argentiina 2 : 0 võit Mehhiko päästis neid kindlast väljalangemisest

Prantsusmaa kindlustas 2 : 1 võiduga Taani üle esimesena kaheksandikfinaali koha

Prantsusmaa kindlustas 2 : 1 võiduga Taani üle esimesena kaheksandikfinaali koha

Prantsusmaa kindlustas 2 : 1 võiduga Taani üle esimesena kaheksandikfinaali koha

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud nii suurte kui väikeste poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee nad rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

info@vormel-1.ee | Vormel-1.ee 2022

Teine Maailmasõda | Pistik.net | Emol | Emol Planet | Tihend | Silver | Sporditurg.ee