Vormel-1 uudised #147

ITV: vormel 1's on hetkel kolm tugevat sõitjat
ITV telekanali väitel on F1's hetkel kokku saanud ajastu kolm väga tugevat sõitjat, kes peavad omavahelises heitluses tiitli jagama. Nendeks on valitsev maailmameister Kimi Räikkönen Ferrari'st, eelmise aasta kindlasti üks suurüllataja Lewis Hamilton McLaren'il ja taaskord Renault'd rooliv Fernado Alonso.
11.03.2008 08:16 | Kommenteeri
Rosberg loodab BMW'ga vahet vähendada
Williams F1 tiimi esitlused talvistel testidel näitasid suurt progressi. 2007. hooajal lõpetati neljandana, vahe eesoleva Renault'ga oli 18 punkti. Algaval hooajal loodab Rosberg järele võtta BMW'le ja mööduda ühtlasi ka Renault'st.

Rääkides meeskonna eesmärkidest märkis ta: "Esmane eesmärk on kogu tiimiga edasi liikuda võrreldes 2007. aastaga. Töötame koos juba mõnda aega ning nüüd tuleb see eelis ära kasutada. Liikumine meeskondlikus arvestuses üles poole on üks peamisi sihte."

Kuigi meeskond liigub järjest kõrgemale on siiski vara oodata sekkumist meistritiitli heitlusesse järgmisel kahel-kolmel aastal. "Raske on vastata sellele, aga kindlasti oleme me õigel teel sellel suunas," vastas Rosberg küsimusele kas ta võib järmise kahe või kolme aasta jooksul tiitli võita. "Meeskond on palganud paari aasta jooksul mõned head inimesed täiendamaks olemasolevat struktuuri ning kõik see on alus edukaks progressiks. Uued reeglid mis järgmisest aastast kehtima hakkavad annavad meile võimaluse võitlusesse sekkuda, sest alustada tuleb kõigil jälle valgelt lehelt."

Rosberg usub, et meistritiitel otsustatakse siiski sellel hooajal peaasjalikult Ferrari ja McLaren'i vahel. "Ma usun, et Ferrari ja McLaren on taaskord eesotsas ning nende kannul BMW.
Me peaksime olema BMW'le lähemal sellel aastal, samuti peaks meie kannul tihedalt olema teised keskmikud," usub Rosberg.
10.03.2008 20:44 | Kommenteeri
Austraalia GP läbi aegade
Algamas on järjekordne vormel 1 hooaeg ja nagu paljud on harjunud, jällegi Austraalia GP'ga. Kuid mitte alati pole see nii olnud.

Algus

Esmakordselt peeti Austraalia GP nimelist võistlust alles 1985. aastal ning selle ajalugu pole eriti pikk, kui kõrvale seada sellised legendaarsed GP võistlused nagu Monaco või Monza. Rajaks oli siis Adelaide tänavaringrada mis ei olnud küll mitte nii kitsas ja eksimusi mitteandestav kui Monte Carlo tänavarada, kuid võrreldes ülejäänud kalendriga ikkagi teisest klassist. Rada ääristavad betoon ja metall piirded olid kohati otse raja ääres, reeglina puudusid ohtusalad ja kummidest laotud pehmendused, muutes nii iga pisema eksimuse katastroofiks.Legendid

Austraalia lülitus GP tsirkusesse aastal 1985, olles kalendris viimane võistlus, loogiliselt võttes oleks pidanud seal selgitatama ka igal aastal maailmameister, kuid nii juhtus see ainult aastatel 1986, kui tiitli pärast heitleisid Alain Prost ja võimas Williamsi duo Nigel Mansell ja Nelson Piquet, veel sai kängurumaa otsustava rolli tiitliheitluses traagilisel 1994. hooajal kui omavahel sõitsid kokku Michael Schumacher ja Damon Hill otsustades nii tiitli saatuse.Uus algus

Kõik muutus aastal 1996. kui mõne aastase lobitöö tulemusena kolis GP hoopiski Adelaide'st Austraalia ühte suurimatest linnadest, Melbourne'i ning koos sellega vahetus ka etapi toimumise koht kalendris, liikudes nüüd paljudele harjumuspärasele esimesele positsioonile andes igal aastal stardipaugu kogu võistlushooajale, erandina saab välja tuua ainult 2006. aasta kui Rahvaste Ühenduse Mängude võõrustamise tõttu tuli GP toimumine edasi lükata, olles nii nimekirjasse kolmas. Kui 1995. aastal Mika Häkkinen Adelaide'is raske avarii tegi sai varem langetetatud otsuse õigsus kinnitust ning järgmise aasta hooaja stardipauk sai alata suurema kriitikata. Uus Melbourne rada oli palju laiem, sarnaselt Adelaide'iga olid rajapiirded sõitjate trajektoori läheduses ainult sirgetel, kurvilistesse lõikudesse olid rajatud suured liivaväljad, muutes nii sõitu ohutumaks. Juba esimesel aastal õnnistati uued ohtusalad sisse, Jordan'i piloot Martin Brundle tegi teiste pilootide kaasabil hirmuäratava õhulennu maandudes liival, kõigi üllatuseks astus mees rusudeks muutunud masinast omal jalal välja.

09.03.2008 14:23 | Kommenteeri

Vaata lisaks

info@vormel-1.ee | Vormel-1.ee 2021

Teine Maailmasõda | Pistik.net | BMW M3 | LondonTown | SuseLinux | Uusveeb | FirefoxInfo | Emol | Emol Planet | Tihend | Silver | Sporditurg.ee