Howett: Me tundsime juba võidu lõhna

Howett: Me tundsime juba võidu lõhna
28.04.2009 19:55
Toyota F1 meeskonna boss John Howett oli peale Bahreini GP finišit ühel ajal nii õnnelik kui õnnetu, Jarno Trulli lõpetas kolmandana ja tõi nii Jaapani meeskonnale poodimikoha. Meeskonna president usub, et agressiivsem strateegia oleks meeskonnale toonud esimese kauaoodatud võidu, sest alustati sõitu ju mõlema masinaga esireast.

"Me oleksime pidanud pehmete rehvidega pikema distantsi läbima," ütles Howett, kelle meeskond asub hetkel konstruktorike karika arvestuses tugeval kolmandal kohal, tugevalt kuklasse hingamas Red Bull'i meeskonnale. "Meil oli võimalus valida kahe või kolme boksipeatuse taktika vahel, kolme puhul oleks me kaotanud liikluses palju aega, seega otsustasime me kahe kasuks," põhjendas ta taktika valikut.

"Me olime mures pehmete rehvidega sõites ja kartsime, et suure kütusekogusega ei suuda me piisavalt tugevad olla, tagasivaadates osutus see valeks, me olime kõvema rehviga aeglasemad ja seal kaotasime me enda eelised." Vaatamata sellele on meeskond siiski suutnud hooaega tugevalt alustada ja on Barcelonas väljas juba uuendustega. "Ma arvan, et see on positiivne, et oleme praegu pettunud," sõnas Howett. "Kui vaadata tagasi kolme aasta tagusesse aega, siis me oleksime kolmanda koha üle olnud ääretult õnnelikud, nüüd kui me olime juba lähedal võidule oli see pettumust valmistav - see on positiivne märk."

Timo Glock kes alustas sõitu teiselt kohalt pidi lõpuks raskustega maadeldes leppima seitsmenda kohaga, sõidu alguses asus ta isegi sõitu juhtima, samal ajal suutis Trulli sõidu lõpuks ohustada juba Sebastian Vetteli teist kohta. "Jarno oli sõidu lõpufaasis väga kiire ja konkureeris Red Bull'iga," teatas Howett. "Ausalt öeldes ma arvan, et Brawn GP on meist kiirem, kuid mitte kättesaamatus kauguses. See oli korralik algus hooajale, kuid me oleme võidu järele näljased, me tunneme juba selle lõhna, seega arvan ma, et see on innustav. Korralik motivatsioon edasiliikumiseks on olemas."

Autosport

Seotud uudised

Seotud uudised puuduvad

Seotud videod

Seotud videod puuduvad

Vaata lisaks

info@vormel-1.ee | Vormel-1.ee 2021

Teine Maailmasõda | Pistik.net | Emol | Emol Planet | Tihend | Silver | Sporditurg.ee