Hamilton võitis Austraalias

Hamilton võitis Austraalias
16.03.2008 08:24
Lewis Hamilton võitis sündmusi täis Austraalia GP, finišini pidas vastu ainult 7 autot. Nick Heidfeld lõpetas BMW'l teisena ning Williamsit roolinud Nico Rosberg oli kolmas.

Hamilton ja Kubica, tegid hea stardi ja läksid ka esimesse kurvi liidritena Kovalainen'i ja Massa ees. Seejärel tegid väikese kontakti omavahel Kovalainen ja Massa ning viimane sõitis seina, vihane võitlus käis ka rivi lõpus, kus heitleisid omavahel Vettel ja Fisichella, mõlemad lõpetasid oma sõidu ka sealsamas liivaväljadel.Viimaste sündmuste taustal tuli peagi rajale turvaauto. Ringi läbimise järel oli järjestus: Hamilton, Kubica, Kovalainen, Rosberg, Heidfeld, Trulli, Barrichello, Räikkönen, Coulthard ja Alonso.

Seejärel lahkus turvaauto ning sõit võis jätkuda.

Peagi katkestas Davidson, tema autol andis järele vedrustus. Samal ajal kasvatas Hamilton oma edu järjest suuremaks. 10-ndaks ringiks kui katkestas Sutil oli Hamilton'i edu Kubica ees juba 5 sekundit.

Esimesena suundus boksi Kubica, 16. ringil. Rajal võitlesid omavahel Räikkönen ja Barrichello. Felipe Massa oli selleks hetkeks toibunud esimese ringi ebaõnnest ning möödus Nakajima'st.

Liider Hamilton tuli boksi 18. ringil, tema edu oli selleks hetkeks kasvanud meeskonnakaaslane Kovalainen'i ees 15 sekundiliseks. Räikkönen'il õnnestus lõpuks mööduda Barrichello'st ning nii natukenegi heastada oma kvalfikatsioonis kogetud ebaõnne.

Jarno Trulli tööpäev lõppes 20. ringil kui ta boksi tuli ning peagi autost tehnilistel põhjustel väljuma oli sunnitud. Juba järgmisel ringil tulid jõuvett ammutama Heidfeld ja Rosberg, 22. ringil tuli sama tegema Kovalainen ning väljus sealt kaasmaalase Räikkönen'i ette.

Rohkem draamat lisandus 26. ringil kui Massa sooritas möödasõitu Coulthard'ist, viimane seevastu ei tahtnud olukorraga leppida ning keeras Massa'le sisse, kokkupõrke tagajärjel jäi rajaperve Coulthard, Massa kulges mõnda aega rajal edukalt edasi.

Viimase insididendi järel rajale saadetud turvaauto lahkus uuesti 30. ringil. Ferrari jaoks muutus asi järjest masendavamaks, möödasõidul Kovalainen'ist eksis Räikkönen ning sõitis liivale, sealt õnnestus tal rajale naasta ja sõitu jätkata. Samal ajal aeglustas oma masinat Felipe Massa, peagi rauges auto edasi kulgemine täielikult ning brasiilane keeras auto rajapervele.

Austraalia GP 2008: võistluse tulemused

Seotud uudised

Seotud uudised puuduvad

Seotud videod

Seotud videod puuduvad

Vaata lisaks

info@vormel-1.ee | Vormel-1.ee 2021

Teine Maailmasõda | Pistik.net | Emol | Emol Planet | Tihend | Silver | Sporditurg.ee