Itaalia GP võitis Alonso

Itaalia GP võitis Alonso
12.09.2010 16:52
Itaalia GP võitis Fernando Alonso Ferraril, teine oli Jenson Button McLarenil ja kolmanda koha kindlustas Ferrarile kodurajal Felipe Massa.

Esikolmik haaras liidriohjad kohe stardi järel, ajasõidust erinevalt sai kõige kiiremini minema Button, kes asus sõitu dikteerima, Ferraridele oli kandadele astumas ka teine McLaren, Lewis Hamiltoniga roolis, kuid kolmandas kurvis põrkas brit kokku Massaga ja tema masin sai tõsiseid kahjustusi. Järgmises kurvis Hamilton oli juba sunnitud sõidu pooleli jätma.

Esikolmik liikus teistel eest, omavahelised vahed olid väikesed, tehti vaheldumisi kiireid ringe. Boksipeatusesse suundus esimesena Button ning see saigi sõidu võidu kohapealt otsustavaks. Ring hiljem boksi läinud Alonso pääses sealt väljudes Buttoni ette ja suutis viimase rünnakuid edukalt tõrjuda ning sõidu jätkudes vahet suurendada.

Sõidu edenedes lähenes Buttonile ka Massa, kuid otsustavalt lähedale brasiilasel saada ei õnnestunud. Stardi järel esikümne lõppu langenud Red Bullid suutsid sõidu lõpuks samuti end koguda ning Sebastian Vettel oli neljas ning Mark Webber kuues.

Webberil oli sõidu jooksul kõige rohkem tööd, esmalt möödus ta tehniliste probleemide käes vaevlevast meeskonnakaaslasest, Robert Kubica'st ning siis ka Nico Hulkenbergist, Kubica ja Hulkenbergiga kestsid võitlused mitmeid ringe.

Vettel koges sõidu algfaasis kerget ebaõnne, tema masina mootor paistis streikivat ning oli karta katkestamist kuid sõidu jätkudes parandas ta oma kohta ja oli lõpuks parim Red Bull.

MM-üldseis muutus veelgi tasavägisemaks nii sõitjate kui konstruktorite karika arvestuses.

Vaata Itaalia GP sõidu tulemusi

Seotud uudised

Seotud uudised puuduvad

Seotud videod

Seotud videod puuduvad

Vaata lisaks

info@vormel-1.ee | Vormel-1.ee 2021

Teine Maailmasõda | Pistik.net | Emol | Emol Planet | Tihend | Silver | Sporditurg.ee